Nasze działania

cloudcloudcloudcloudcloudcloudcloudcloudcloudcloudWizja 2030 - Królestwo Arabii Saudyjskiej

Luty 2018: Riyad, Jaddah, Medyna, Mekka... - Królestwo Arabii Saudyjskiej to kraj, który wzbudza na Zachodzie kontrowersje z uwagi na ultrakonserwatywną obyczajowość. Media utwierdzają w stereotypowym postrzeganiu Arabii Saudyjskiej, jednak relacje mieszkających tam osób znacznie odbiegają od tego obrazu jak i sam pobyt tam na miejscu zmienia wszystko...

Azerbejdżan wiecznego ognia

Projekt 2018: W VII wieku miał miejsce najazd arabski na Azerbejdżan: Arabowie opanowali zarówno jego południową część, która pozostawała pod wpływami perskimi, jak i Albanię Kaukaską. Rozpoczął się wówczas proces intensywnej islamizacji - wcześniej mieszkańcy Albanii Kaukaskiej wyznawali chrześcijaństwo, pozostali mieszkańcy Azerbejdżanu — zoroastryzm. Dlatego w 2018 roku wracamy na Kaukaz -wielokulturowe i wieloreligijne Azerbaijan: Odlar Yurdu....

Sen o Bollywood – sposób zarobkowania kobiet z Zachodu w Indiach

Bollywood, wesela, przyjęcia, kluby – Indie oferują kobietom cały wachlarz możliwość zarobienia szybkich pieniędzy. Jest jednak jeden warunek – biały odcień skóry.

Kosowo – komunikacja międzykulturowa, deradykalizacja – badania terenowe

"Projekt 2009-2017: Prisztina, Mitrowica, Leposavić, Podujevo, Orllan.

Malta – wielokulturowość, komunikacja międzykulturowa, zabytki, religia, migracje – analiza sytuacji języka arabskiego w Europie

Projekt 2017: Cross Cultural Awareness - Malta.

Cypr – między Północą a Południem

Projekt 2017: "Jeśli mamy w posiadaniu Cypr, możemy dominować nad Fenicją i Egiptem" – Aleksander Wielki".

Kambodża – kompleks świątyń Angkoru, kolonializm, pola śmierci, Więzienie S-21 i Pol-Pot

Projekt 2016: Dzisiejsza Kambodża to dziwny i pogmatwany kraj, w którym wczorajsi marksiści-leniniści stają się wielkimi adwokatami kapitalizmu, w którym premier, dawny antymonarchistyczny partyzany, zostaje adoptowany przez byłego króla; i w w którym mordercy sprzed kilkunastu lat powracają na swoje "pola śmierci" z tytułem "ekscelencji".

Wietnam – Czamowie, cesarskie miasto, rajskie plaże, podziemne tunele...

Projekt 2016: W krainie lotosu. Ho Chi Minh – Cu Chi Tunnels – Danang – Hoi An – My Son sanctuary – Nha Trang – Mui Ne – Hue

Tajlandia – „umarł król”

Projekt 2016: Otoczony kultem król Tajlandii Bhumibol Adulyadej, zwany Ramą IX, zmarł 13 października 2016 roku w Bangkoku. Władca miał 88 lat i był najdłużej panującym monarchą na świecie. Oficjalna żałoba potrwa rok.

Maroko – między tradycją a nowoczesnością

Projekt 2013-2016: Farbiarnie w Fezie, zdobione medresy, bajeczna pustynia i obronne kasby z gliny

Katar – w poszukiwaniu materiałów – mix kulturowy i kobiety

Projekt 2016: We współczesnych czasach wiele mówi się o prawach kobiety, o jej wolności i równości z mężczyzną. W społeczeństwach muzułmańskich kobiety domagają się takich praw, które od samego początku zagwarantował im islam, dając im w pierwszej kolejności prawo do wolności. Te prawa uczynił definitywnym nakazem boskim.

Welcome to Iran

Projekt 2017: Wszystko wydaje się mi zbyt banalne i zbyt proste, a jednocześnie zbyt trudne i zbyt skomplikowane. Im więcej podróżujesz tym trudniej Ci o tym pisać – dlatego kolejna wyprawa do Iranu pozostanie przedstawiona jako fotogaleria.

Armenia – wracamy na Kaukaz

Projekt 2017: „Ormianie są urodzonymi indywidualistami, drożdżami w konformistycznej masie ludzkości. Logicznie biorąc, powinni byli zrezygnować z walki, dawno już położyć się i wyzionąć ducha.

I Seminarium Bliskowschodnie

Sytuacja kobiety w islamie, zanim ukształtowała się w formie, w jakiej widzimy ją obecnie, ewoluowała na przestrzeni wieków.

Architektura islamu w Azji Południowo-Wschodniej

Muzułmanie w Azji Południowo-Wschodniej zamieszkują przede wszystkim Malezję Indonezję i Brunei. Niewielkie skupiska można spotkać jednak i w innych krajach tego regionu.

Kobiety w różnych obliczach: Arabki - Terrorystki - Muzułmanki?

Wykorzystywanie kobiet do przeprowadzania zamachów terrorystycznych jest zjawiskiem dość nowym w porównaniu do samego terroryzmu.

Podlaska wielokulturowość

Dzisiejsze województwo podlaskie zawiera nie tylko część historycznego Podlasia (ponad 1/3), ale również fragment Suwalszczyzny, Mazowsza i Polesia, a także w niewielkim stopniu Rusi Czarnej i Mazur.

Białoruska Mekka

Projekt 2016: Przez całe wieki rozmaitymi drogami ciągnęli Tatarzy na tereny obecnej Litwy i Polski. Jedni szukali tu schronienia przed wewnętrznymi zamieszkami w ordzie, inni przybywali jako jeńcy wojenni, zagarnięci w niewolę podczas którejś z licznych wypraw wojennych obu stron.

Mediacja jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów?

Seminarium będzie przedstawienie mediacji jako procesu rozwiązywania sporów, radzenia sobie w trudnych sytuacjach konfliktowych poprzez wykorzystanie technik i narzędzi mediacyjnych do stosowania ich w pracy z trudnymi klientami..