Wietnam – Czamowie, cesarskie miasto, rajskie plaże, podziemne tunele,
zupa Pho, kawa po wietnamsku i pikantne ślimaki z Sajgonu


W krainie lotosu

Ho Chi Minh – Cu Chi Tunnels – Danang – Hoi An – My Son sanctuary – Nha Trang – Mui Ne – Hue

Ciekawostki

a) Etniczność – Wietnam składa się aż 54 grup etnicznych
b) Długie wysokie domy – do niedawna Wietnamczycy mieli specyficzny system podatkowy, w którym wysokość podatku od nieruchomości naliczało się od długości fasady. To pozostałość po kolonii Francuskiej. Stąd też na porządku dziennym zdarzają się wąskie wielopiętrowe domy, postawione w szczerym polu.
c) Nguyen – około 40% Wietnamczyków nosi nazwisko Nguyen, co wynika z historii kraju, rządzonego przez wiele lat przez dynastię Ngueyen. Nadawała ona nazwisko Ngueyen w nagrodę osobom zasłużonym.
d) Uniwersytet – pierwszy uniwersytet Quốc Tử Giám założono w roku 1076 - mieścił się w Świątyni Literatury, Văn Miếu.
e) Jazda – kurs na prawo jazdy trwa 6 miesięcy.
f) Nagrobki – widok nagrobków na polach ryżowych jest bardzo częstym obrazkiem - Kiedyś Wietnamczycy nie mieli publicznych cmentarzy, dlatego swoich bliskich zmarłych chowali blisko siebie na polu, by można było ich jak najczęściej odwiedza.
g) Lotos – kwiat lotosu jest narodowym symbolem Wietnamu. w buddyzmie oznacza czystość ciała, mowy i umysłu dryfujących na błotnistych wodach przywiązania i pożądania. Legenda głosi, iż nowo-narodzony Budda umiał od razu chodzić, tam gdzie stawał wyrastały kwiaty lotosu.
h) Sos rybny – kraj ten słynie z produkcji sosu rybnego zwanego Nuoc Man. Powstaje on ze sfermentowanych ryb, soli i wody. Mocno zasolone ryby zostawia się na słońcu w ceramicznych naczyniach na czas od czterech do dwunastu miesięcy. Kiedy uzyskają one stan płynności, klaruje się miksturę i rozlewa do butelek. Za najlepsze uchodzą sosy zrobione z pięciu gatunków ryb, w tym z ryb gurami.
i) Kawa – Wietnam jest drugim co do wielkości eksporterem kawy, trzecim - herbaty i pierwszym jako główny eksporter ryżu.
j) Hue – pełniło funkcję stolicy Wietnamu w okresie XVI-XX do końca II Wojny Światowej.